Flintlåspistoler
2015-03-17
299592
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 32 000 SEK |
FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, 1700-tal, troligen svenska, pipor med platt ås, låsbleck i mässing, helstockar i alm med förgyllda mässingsbeslag, längd 45 cm
smärre skador, kompletteringar