Taklampa Petromax
2015-03-15
299446
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TAKLAMPA, 1930-tal, märkt "Petromax 834 Spezial" samt skyltmärkt "Erich & Graez / Berlin och numrerad 834", metall, delvis emaljerad, senare elektrifiering, diameter ca 30, höjd ca 45 cm, tidigare gatubelysning gjord för gas
Korrosion, emaljskador