Fat Qianlong (1736-95)
2015-03-15
299424
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FAT, 1 par, porslin, 1700-tal, Kina, runda, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, diameter ca 38 cm
Nagg runt ena fatets kant