Supkoppar 7 st silver
2015-03-20
299391
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SUPKOPPAR, 7 st., silver, en av Daniel Poppelman Gävle 1744-71, en av E. Ernander Uppsala 1793, en av E. Ericson Uppsala 1794, 3 st med lagningar varav 1 par av Hans Langberg Söderhamn 1806 och en med otydliga stämplar samt en cylindrisk med haltstämpel 84, total vikt ca 166 g
3 med lagningar