Kopp med lock samt fat silver
2015-03-20
299246
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
KOPP med lock, Osmanska riket, sekelskiftet 1900, tughrastämplade, silver, total höjd 12 cm, fat, silver, diameter 16,5 cm
Kopp med bucklor längs mynnigskanten