Urna med lock Kangxi (1662-1722)
2015-03-14
299217
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNA med lock, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underlgasyrblått med motiv av figurscen i trädgård, höjd 30 cm
Lagningar vid halsen samt locket