Vas Kangxi (1662-1722)
2015-03-14
299215
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 16/1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av ornament, höjd 21 cm
Lagning vid mynning