Silverfat 1930-tal
2015-03-14
299200
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
PRESENTERFAT, silver, GAB, Stockholm 1936, punsad och driven blom- och bladdekor, baksidan med upphängningsfunktion, katusch med gåvogravyr, diameter 36 cm, vikt ca 554 g
Gåvogravyrer, brätte med smärre bucklor