Gräddkanna i silver 1800-tal
2015-03-14
299193
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GRÄDDKANNA, Johan Axel Hedlund (1860-66), Stockholm 1862, nyrokoko, förgylld insida, höjd 15 cm, vikt ca 163 g
Bruksslitage