Fat Qianlong (1735-96)
2015-03-14
299073
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 7 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong, dekor i famille rose med motiv av trädgård och fåglar, diameter ca 39 cm
Smärre nagg på baksida