Ljuskrona oscariansk stil
2015-03-14
299008
| Klubbat belopp | 5 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, omkring 1900, oscariansk typ, för sexton ljus, olikslipade prismor, delvis bronserad, stomme i mässing, höjd 36, diameter ca 85 cm
Enstaka prismor med skador medföljer, slitage, ej funktionstestad