Slaglåsstudsare
2015-03-17
298992
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SLAGLÅSSTUDSARE, svensk, 1860-tal, oktagonal pipa, kaliber ca 13 mm, bakåtvänt lås, helstock i björk med hornnäsa, kolvlåda och ägarskylt i vitmetall, längd 125 cm
slitage