Slaglåsstudsare
2015-03-17
298962
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SLAGLÅSSTUDSARE, omkring 1800, signerad Winqvist, ändrad från flintlås, oktagonal dekorerad pipa, kaliber ca 16 mm, kolv med diopterfästen, helstock med hornnäsa, kolvdosa, längd 110 cm
smärre slitage