Dragkista 1600-tal England
2015-03-13
298806
| Klubbat belopp | 9 000 SEK |
| Utropspris | 12 000 SEK |
DRAGKISTA, på ställ, sannolikt England, 1600-talets senare del, ek med inläggningar av graverad pärlemor och ben, höjd 116, 54 x 112 cm
Smärre skador och kompletteringar, dekorinläggningar saknas