Persisk urna
2015-03-16
298720
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNA, troligen persisk Qajar, 1800-tal, underglasyrblå dekor, senare övermålad med ryttarmotiv, höjd 39cm
Sprickor, skador