Slaglåsgevär
2015-03-17
298684
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, dubbelpipigt, belgiskt, 1800-talets första hälft, signerat Guillaume Delilez, damaskerde pipor, signerade och graverade lås, stock med skuren dekor av vildsvin, graverade stålbeslag, tumplåt med monogram, kolvgrepp med piquering, längd 124 cm
ej tillhörande laddstock