Tallrikar Qianlong (1735-96)
2015-03-12
298593
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose med moiv av blomsterrankor, godset med reliefdekor, diameter ca 23 cm
Sprickor, ett brätte med lagning