Kinesisk skål 1800-tal
2015-03-12
298585
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL, porslin, 1800-tal, Kina, polykrom dekor i emaljfärger med motiv av figurscener, höjd ca 7 längd 25 cm
Fotring med nagg, dekorslitage, smärre tillverkningsdefekter