Klaffbord Karl Johan
2015-03-12
298521
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KLAFFBORD, Karl Johan, fanerat i mahogny, 2 lådor i sarg, godronnerad ben avslutade i lejontassar, höjd 72, 140x70 cm
PROVENIENS: Enligt kvitto (1932) från Fjällskäftes Slott (Flemmingska släkten) samt familjen Bondes Ericsberg
Kvitto medföljer finns att uthämta i utlämningsdisken, fanerskador, slitage, skivan blekt, ett klaffstöd saknas handtag, nyckel saknas