Sockerskål samt gräddkanna i silver
2015-03-13
298203
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, silver, 1900-talets första hälft, rokokostil, svenska importstämplar, invändigt förgylld med hamrad dekor, höjd 9-11,5 cm, vikt 489 g
Förgyllning med slitage