Potpurriurna plakett Meissen fat i empire
Klubbat för:
600 SEK
1 000 SEK
FAT, empire, föreställande psykopomp vilande på pilar, diameter 14 cm, POTPURRIURNA, 1800-tal, urna med reliefdekor av blomstjälkar,MINIATYRFAT, PLAKETT föreställande Johan Friedrich Böttger, CREMEKOPP med lock, Meissen, porslin, FLASKA med propp, DOSA med lock, Wien, SALTSKÅLAR med hänkel, Herend, keramik
Skador på potpurriurnan samt dosan
298164
2015-03-08