Skålfat Kina 1800-tal Qing
2015-03-08
298145
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal, konturerad form, dekor i emaljfärger med motiv av insekter och strödda blommor, längd 26 höjd 7,5 cm
Smärre slitage