Kinesiskt lackarbete ask
2015-03-08
298118
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DOSA, lackarbete, Kina, 18/1900-tal, reliefdekor med motiv av bladverk, diameter 7,5 höjd 4 cm
Sprickor, slitage, lackbortfall