Vas Kangxi (1662-1722)
2015-03-04
297189
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, Kangxi 16/1700-tal, dekor i famille verte, motiv av landskap och blommor, ommonterad till bordslampa, totalhöjd 63 (ink skärm) vasens höjd ca 22 cm
Borrad, lagningar, nagg, omarbetad