Skål i wucai porslin Kina
2015-03-03
297140
| Klubbat belopp | 4 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1600-tal, wucaifärger, spegeln med dekor i underglasyrblått,, höjd 10 diameter 20 cm
Mynningsnagg