Ring i 14 k guld med carrélislipade smaragder
2015-03-08
296715
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 7 000 SEK |
RING, 14 k guld, 14 briljanter, carréslipade smaragder, millegriffedekor, 1910/20-tal, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 6 g
En smaragd saknas, smaragder med skador, ringskena senare