Bordslampa empirestil
2015-03-02
296594
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, empirestil, brons, mörkpatinerad och förgylld brons, total höjd ca 70 cm
Skärmen med skador, avklippt sladd