Lockurna kina 1900-tal
2015-02-28
296065
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
URNA med lock, porslin, Kina, 1900-talets första hälft alt. mitt, figural dekor i famille rose, höjd 32 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet.
Ytslitage, lockknoppen med nagg.