Ljuskrona 1900-tal
2015-02-26
295705
| Klubbat belopp | 7 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, oscariansk stil, förgylld brons, 6 st ljus, behängd med olikformade slipade prismor, höjd ca 82, diameter ca 65 cm