Tallrik Gylleborgs vapen 1700-tal
Klubbat för:
13 500 SEK
5 000 SEK
TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong, familjen Gyllenborgs vapen, troligtvis utförd för greve Fredrik Gyllenborg (1698-1759), diameter 24 cm
sprickor på baksidan, smärre slitage, smärre mindre nagg
294907
2015-02-26