Ring 18 k vitguld safir och briljanter
2015-02-26
294689
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
RING, 18 k vitguld, fasetterad safir, 12 briljanter totalt ca 0,70 ct, Guldsmedsateljé Björkman & Magnell HB, Stockholm 1976, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 7,9 g
Safir med repor och ytslitage