Ljuskrona Louis XV-stil

Ljuskrona Louis XV-stil
Ljuskrona Louis XV-stil
Ljuskrona Louis XV-stil
Ljuskrona Louis XV-stil
Ljuskrona Louis XV-stil
Ljuskrona Louis XV-stil
Ljuskrona Louis XV-stil
Ljuskrona Louis XV-stil
Ljuskrona Louis XV-stil
Ljuskrona Louis XV-stil

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

35 000 SEK

LJUSKRONA, Louis XV-stil, 18/1900-tal, för 24 ljus, förgylld brons, höjd ca 106, diameter ca 125 cm

sannolikt kortad och omarbetad, smärre kompletteringar, lagningar och bristningar, spår av el

294191

2015-02-23