Uppläggningsfat Kina
2015-03-01
294089
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap och trädgård, konturerat brätte, 33,5x42 cm
Kantnagg, tillverkningsdefekter