Kinesiska tallrikar Qianlong 1735-95
2015-02-20
294063
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 2+1+1 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose med motiv av höns och kyclong respektive strödda blommor, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor, två med omfattande lagningar (paret föreställande höns)