Ljuskrona i rokokostil
2015-02-18
293546
| Klubbat belopp | 5 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-tal, stomme i mässing, behängd med olikslipade delvis rökfärgade prismor, för 6 ljus, avslutad i fasetterat klot, höjd ca 80 cm
Smärre bruksslitage