Gustaviansk spegeltrymå

Gustaviansk spegeltrymå
Gustaviansk spegeltrymå
Gustaviansk spegeltrymå
Gustaviansk spegeltrymå
Gustaviansk spegeltrymå
Gustaviansk spegeltrymå
Gustaviansk spegeltrymå
Gustaviansk spegeltrymå
Gustaviansk spegeltrymå
Gustaviansk spegeltrymå

Klubbat för:

14 000 SEK

18 000 SEK

SPEGELTRYMÅ, gustaviansk, kvicksilverfolierat glas, dekor delvis träskuren och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall av pärlstav, äggstav, ymnighetshorn, acantusslingor, veteax, samt medaljong i bemålad gips föreställande kentaurer, ca 200x83,5 cm

Lagad medaljong, slitage

292930

2015-02-15