Skänkstop tenn

Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÄNKSTOP, 2 st, 1800-tal, tenn, trestämplat Gustaf Frederic Wigholm, Eskilstuna 1831 respektive trestämplad Henrik Philip Stickler, Helsingborg, otydligt årtalsindex, höjd 20-26,5 cm

slitage, förstärkningar/lagningar, något anlupna

292767

2015-02-16