Ljuskrona Maria Theresia
2015-02-13
292606
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, Maria Theresia stil, märkt Bohemia Crystal, Made in Czechoslovakia, glasad stomme, behängd med olikformade slipade prismor, 16 ljusarmar, höjd 85, diameter 95 cm
Slitage, lösa prismor medföljer