Spegellampetter sengustavianska

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, sengustavianska, 1800-talets första hälft, för 2 ljus vardera, rektangulära, krönta av bandrosetter, ljusarmar i mässing, 71 x 37,5 cm

smärre lagningar, dekorskador, nedre dekor med bortfall, senare bakstycke och glas

292499

2015-02-14