Bestickuppsats silver
2015-02-11
292240
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BESTICK, 81 dlr, silver / 800, Tyskland, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 6 matskedar, 12 förrättsknivar, 12 förrättgafflar, 12 dessertskedar, 4 teskedar, 11 mockaskedar, knivarna med stålblad, vikt exkl. knivar ca 2245 g
Bruksslitage, smärre bucklor