Tallrikar skålfat fat i porslin Kina i underglasyr

Klubbat för:

29 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 1 par, SKÅLFAT, FAT, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, tallrikarna med fiskmotiv samt, skålfatet med stiliserad fågel Fenix, fat med pagodlandskap, diameter 24,5-26, 5 cm

Skador, lagningar

292093

2015-02-11