Takkrona, CG Hallberg, 1900-talets första hälft
2015-02-14
291980
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TAKARMATUR, stomme i nysilver, C.G. Hallberg, 6 ljusarmar, 3 elektriska ljuskällor, prismor, märkt Hallberg, höjd 80 cm
En ljusarm skadad, glaskupa saknas, smärre slitage