Saltkar England
2015-02-10
291853
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
SALTKAR, 4 st., sterlingsilver, England, otydliga mästarstämplar, London 1801, båtformade, liv med graverade släktvapen, SALTSKEDAR, 3 st, sterlingsilver, sannolikt John Lias, 1811 respektive 1818, total vikt ca 397 g
Slitage