Vaser opalinglas
2015-02-10
291825
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
VASER, 1 par, 1880-tal, opalinglas, delvis handmålade, med landskapsdekor, höjd 30 cm
Förgyllningen något sliten, smärre lagning vid mynningen