Skålfat Kina
2015-02-11
291775
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av sjölandskap, diameter 25 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet.
Dekorslitage