Vas Kina 1900-tal
2015-02-11
291712
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1900-talets mitt, dekor i underglasyrblått, höjd 41,5 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet
Smärre bränningsdefekter