Golvvas Kina
2015-02-11
291708
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått, genombrutna hänklar, höjd 58 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet.
Smärre bränningsprickar