Ljusstakar 1 par i pläter
2015-02-08
291431
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, pläter, 1800-talets första hälft, möjligen England, bär otydliga stämplar på sockel, i form av kolonner med joniska kapitäl, dekor av bl a palmetter, kvadratisk sockel, höjd ca 28,5 cm
Delvis bortputsad pläter