Marinmålning
2015-02-18
291430
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (18/1900-tal): Fartygsporträtt, olja på duk, 61x50 cm,
Troligen föreställande HMS Thor i Odenklassen. Svensk/Norska unionsflaggan.
Smärre krackeleringar, ytfläckar