Skål med fat Edward Hald Orrefors 1927
2015-02-08
291336
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL MED FAT, Edward Hald, Orrefors 1927, graverad dekor av palmliknande träd, signerad Of H 574 27 R, höjd 10, diameter 19, fatet 22,5 cm
fatet med mindre nagg